Jak napisać zapytanie ofertowe?

Wszyscy, od których otrzymuję zapytanie ofertowe drogą mailową, popełniają kardynalne błędy. Jeśli już udaje im się wysyłać nie spam, to zapytania ofertowe są tak skonstruowane, że aż proszą się o zaznaczenia jako niechciane lub wyrzucenie do kosza. Zdajesz sobie sprawę, że w tym momencie, jakim jest start kampanii mailingowej, straciłeś możliwość skontaktowania się z potencjalnym Klientem? Przy takim podejściu, mailing skazany jest na niepowodzenie.

Pamiętaj, że osoba do której wysyłasz pytanie:

  • każdego dnia otrzymuje maile z zapytaniem o pozwolenie na przesłanie oferty
  • nie spodziewa się od Ciebie wiadomości
  • nie chce od Ciebie wiadomości
  • odrywasz ją od obowiązków proszą o przysługę, której nie musi spełnić, w szczególności że nie ma powodów, aby odpowiadać na na Twoją wiadomość
  • przeszkadzasz

dlatego:

Pisz zwięźle

Internauci nie czytają, a przeglądają (skanują) treść. Długi tekst jest odrzucany. Nie zamieszczaj informacji o ustawie. Jest to nie wymagana. Optycznie zwiększasz objętość maila oraz upewniasz internautę w przekonaniu, że robisz coś niezgodnego z prawem, ale żeby zamknąć mu usta wybielasz się ustawą.

Klarownie przedstaw prośbę

Zwrócenie uwagi internauty, drogą e-mailową, jest wyzwaniem. Sprawą najwyższej wagi jest precyzyjne wyrażenie swojej prośby.

Uwypuklij zalety

Wyeksponuj korzyści jakie uzyska internauta po otrzymaniu docelowego maila np: oferta 50% tańsza, ale ograniczona czasowo|ilościowo.

Przestrzegaj prawa

Absolutnie przestrzegaj wszystkich wytycznych z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wiedza: 
Teoretyczna
Kategoria: