Marketing

Czy - mówiąc copywritersko - jak każde słowo i zdanie, jakiego się tknie­ my, przemieniać w żywe złoto? Odpowiedź na to pytanie jest złożona, ponieważ zależy to od wielu czynników. Stąd wielogodzinne szkolenia, i stąd wielostronicowa książka na ten temat. Jednak jako że doszliśmy do końca podróży przez tajniki copywritingu i czas na podsumowanie, niech skondensowana odpowiedź na tak postawione pytanie będzie kwintesencją i powtórzeniem najważ­niejszych zasad tworzenia przekonujących tekstów handlowych. Oto moja recepta - dekalog copywritingu:

Wiedza: 
Teoretyczna

Sztuka SEO. Optymalizacja witryn internetowychFantastyczna pozycja! Każde zagadnienie opisane jest w 5 krokach:
1. Przygotowanie
2. Jak to zrobić?
3. Jak to działa
4. To jeszcze nie wszystko
5. Zobacz też
Oprócz poprawnie wykonania zadania, autorka opisuje zagadnienia marketingu w wyszukiwarkach. Tłumaczka, Pani Marta Najman również zasługuje na pochwałę.

Wiedza: 
Teoretyczna

Artykuł powinien uruchomić myślenie nad odkrywaniem nowych miejsc, skąd możesz pobrać e-maile. Nie jest to instrukcja, krok po kroku jak zbierać bazy adresów e-mail.

Wiedza: 
Teoretyczna

Zbiór działań marketingowych przy pozyskiwaniu klientów

  • promocja (kampania mailingowa)
  • reklama (marketing wirusowy, szeptany itd)
  • PR i branding (media społeczne)
  • leading
  • pozycjonowanie (SEO i SEM)

w danym przedziale czasu.

Wiedza: 
Teoretyczna

Wszyscy, od których otrzymuję zapytanie ofertowe drogą mailową, popełniają kardynalne błędy. Jeśli już udaje im się wysyłać nie spam, to zapytania ofertowe są tak skonstruowane, że aż proszą się o zaznaczenia jako niechciane lub wyrzucenie do kosza. Zdajesz sobie sprawę, że w tym momencie, jakim jest start kampanii mailingowej, straciłeś możliwość skontaktowania się z potencjalnym Klientem? Przy takim podejściu, mailing skazany jest na niepowodzenie.

Pamiętaj, że osoba do której wysyłasz pytanie:

Wiedza: 
Teoretyczna